Perły Dermatologii Estetycznej 2017

logoperlaDE 2017

Przedstawiamy produkty nominowane do trzynastej edycji Konkursu Perły Dermatologii Estetycznej.

Zapraszamy wszystkich lekarzy do wzięcia udziału w głosowaniu i wyborze najlepszych i najbardziej skutecznych preparatów stosowanych w naszej codziennej praktyce lekarskiej. Produkt, który zdobędzie największą liczbę Państwa głosów zostanie uhonorowany Perłą Dermatologii Estetycznej 2017.

Na zgłoszenia czekamy do 20 września 2017.

Formularz głosowania

 1. Kategoria: Produkty zabiegowe:

Zdrowe włosy

DR.CYJ Hair FillerDR CYJ Hair Filler

Pierwsza na świecie – peptydowa terapia włosów. Lata prac rozwojowych prowadzonych w laboratoriach firmy Caregen, skutkują patentami na coraz to nowsze i lepiej działające peptydy. Po spektakularnym sukcesie produktów Dermaheal, firma Caregen opracowała nowość na włosy – DR.CYJ Hair Filler – to 7 najnowszych peptydów zawieszonych w kwasie hialuronowym, który nie tylko nawilża i odżywia skórę głowy ale przede wszystkim gwarantuje powolne uwalnianie cząsteczek peptydów do organizmu. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych – kompleksu peptydów biomimetycznych zawieszonych w nieusieciowanym kwasie hialuronowym.

Ta opatentowana formuła powolnego uwalnianie skutkuje rewelacyjnymi rezultatami.

DR.CYJ Hair Filler stanowi podstawę peptydowej terapii włosów implementowanej w gabinetach w ramach Instytutu Terapii Peptydowych. Terapia skutecznie hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich odrost, trwa 2 miesiące i wymaga 4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

Działanie peptydów wchodzących w skład preparatu:

 • Dekapeptyd-10, Oktapeptyd-11, Oktapeptyd-2 (pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych, zahamowanie apoptozy, stymulacja wzrostu włosa)
 • Dekapeptyd-18, Dekapeptyd-28 (aktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt, pobudzenie komórek macierzystych, namnażanie keratynocytów)
 • Oligopeptyd-54 (zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie, zatrzymanie wypadania włosów)
 • Oligopeptyd-71 (przywrócenie pigmentacji włosów, formowanie nowych włosów)

Jedna ampułkostrzykawka zawiera 1 ml skoncentrowanego preparatu o miękkiej formule, łatwej w podawaniu. </p>

AntiAging Institute Sp. z o.o., www.antiaging.com.pl

HaircareRevitacare HAIRCARE x3 f

Haircare to certyfikowany (CE klasy III) preparat medyczny francuskiego laboratorium Revitacare do terapii owłosionej skóry głowy. Hamuje wypadanie i przyspiesza wzrost nowych włosów oraz rewitalizuje i przywraca naturalną równowagę fizjologiczną skóry głowy i jej przydatków – mieszków włosowych i gruczołów.

Opatentowane połączenie kwasu hialuronowego, biotyny, cysteiny, kompleksu aminokwasów, witamin i mikroskładników to gwarancja wyjątkowej skuteczności. Zawarta w koktajlu biotyna i cysteina to źródło biodostępnej i bioaktywnej siarki, odpowiedzialnej za aktywność mieszków włosowych, budowę łodygi włosa i prawidłowe funkcje owłosionej skóry głowy. Zawarty kwas hialuronowy, kompleks aminokwasów, witamin i mikroelementów gwarantuje prawidłowy przebieg procesów biologicznych na każdym etapie wzrostu i życia włosa, normalizuje funkcje skóry głowy – eliminuje przesuszenie i przetłuszczanie, głęboko odżywia .Specjalistyczny kompleks substancji aktywnych do terapii owłosionej skóry głowy gwarantuje dwukierunkowe działanie. Hamuje wypadanie włosów i przyspiesza wzrost nowych oraz przywraca naturalną równowagę fizjologiczną skóry głowy i jej przydatków. Haircare to skuteczność potwierdzona badaniami i opiniami wielu zadowolonych specjalistów i pacjentów. Dla uzyskania najlepszego efektu rekomenduje się wykonanie serii 6-8 zabiegów w odstępie czasowym co tydzień. Już po pierwszym zabiegu pacjent zauważa wyraźną poprawę jakości włosów i zahamowanie wypadania.

Preparat to koktajl w 5 ml ampułce gotowy do natychmiastowego podania.

Beautymed, www.beautymed.pl

Smukłe ciało

ALLIANCE endermologiealliance endermology lozko

Po 30 latach badań francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent enermologie® Alliance służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Rewolucyjna technologia pozwoliła połączyć trzy aspekty, tak istotne dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry, skracając jednocześnie czas zabiegu (30 minut) oraz ilość powtórzeń zabiegu.

Znane ze swojej skuteczności automatyczne rolki zostały wzbogacone o zmotoryzowaną klapkę, która umożliwia wielowymiarową penetrację tkanki. Wymagane dotychczas trzy różne ruchy głowicą zabiegową, dzięki nowemu patentowi łączącemu zmotoryzowaną rolkę i klapkę, zostały zastąpione przez prosty system styku głowicy ze skórą, co gwarantuje jeszcze bardziej komfortowy zabieg, jednocześnie oddziałujący na 3 aspekty: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulity oraz ujędrnianie skóry stymulując produkcję naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Technologia Alliance została wyposażona w dodatkowe akcesoria - unikalny Sensor Identyfikacji Skóry Alliance (ASI), umożliwiający przeprowadzanie zabiegu przy jednoczesnym, precyzyjnym dostosowywaniu się do jakości tkanki, jej delikatności, włóknistości, braku elastyczności itp. - Tablet, który pozwala kontrolować cały proces terapeutyczny, rozpoczynając od wprowadzenia danych pacjenta, poprzez diagnozę tkanki w obszarach zabiegowych oraz rekomendację protokołów zabiegowych z ustawieniem trybu leczenia. Gwarantuje to wysoki standard bezpieczeństwa zabiegu i możliwość dopasowania do różnych problemów terapeutycznych.

Alliance posiada moduł do zabiegów na twarz ERGOLIFT, która dynamicznie stymuluje komórki skóry w obrębie twarzy i szyi aktywując wzrost produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Technologia Alliance dostępna jest w dwóch opcjach: wersja mobilna Alliance oraz wersja z łóżkiem Alliance LAB.

WSKAZANIA: wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, poprawa jędrności skóry na różnych obszarach, redukcja cellulitu, odmładzanie, działanie terapeutyczne – obrzęki, zastoje, blizny, bóle mięśni i stawów.

ITP S.A., www.itpsa.pl

BTL VANQUISH MEVanquish unit CMYK

Modelowanie sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej.

BTL VANQUISH™ ME przy użyciu technologii LAHF, umożliwia selektywną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabiegi modelowania sylwetki są wyjątkowo efektywne i bezpieczne dla pacjenta. Automatyczna informacja zwrotna przy dostarczaniu energii do tłuszczowej tkanki podskórnej umożliwia selektywne utrzymanie temperatury bez udziału operatora. Rewolucyjny sposób dostarczania energii umożliwia likwidację nawet głęboko położonej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na otaczające ją tkanki. Podczas gdy skóra jest bezpiecznie chłodzona przez powietrze, skoncentrowane wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości precyzyjnie oddziałuje na głęboko położoną tkankę tłuszczową, utrzymując ją w wyższej temperaturze niż otaczające tkanki. Przebieg zabiegu jest całkowicie niezależny od operatora, zapewniając jednocześnie pacjentowi niezrównany komfort. Bezpieczeństwo i efektywność to już nie tylko wizja przyszłości.

BTL Polska, www.btlnet.pl

Łabędzia szyja

Nici APTOS NEEDLE 2G.APTOS Needle

Efekt pięknej, gładkiej szyi z napiętą i jędrną skórą, bez widocznych poprzecznych bruzd i deformacji w obszarze mięśni platysmy to domena technik liftingujących Aptos, niekwestionowanego lidera w dziedzinie korekcji zmian starzeniowych, genetycznych czy wolumetrycznych.

Bezapelacyjnie najskuteczniejszym narzędziem w walce z opadającymi tkankami podbródka i z zaburzeniami w obszarze mięśnia szerokiego szyi są nici Aptos Needle 2G. Metoda oferująca niezwykle efektowne rezultaty przez niektórych chirurgów uznawana jest za narzędzie skuteczniejsze niż interwencja chirurgiczna.

Techniki z użyciem Aptos Needle 2G pozwalają wymodelować owal twarzy, zarysowując linię żuchwy oraz likwidując nawisy skóry w strefach bocznych. W korekcji zaburzeń środkowej części podbródka, typowych dla osób młodych, Aptos Needle 2G przywracają kąt podbródkowo-szyjny. U pacjentów dojrzałych z rozciągniętymi mięśniami platysmy, umożliwiają ponadto wykonanie pełnej plastyki szerokiego mięśnia szyi.

Siła i rewolucyjność tego rozwiązania tkwi w budowie nici, stworzonej i opatentowanej przez światowej sławy chirurga dr. Marlena Sulamanidze. Konstrukcja to 50 cm nici w całości pokrytej dwukierunkowymi wypustami, połączonej na końcach z parą obustronnie ostrych igieł lub ostro zakończonych kaniul. Pozwala na bezinwazyjne prowadzenie nici po dowolnym torze, sznurowanie, tworzenie podskórnych pętli lub wielokrotnych przejść. Nici Aptos Needle 2G pozwalają na stabilne podciąganie i mocowanie opadających tkanek, modelują, przywracają utraconą objętość, a także korygują położenie pasm platysmy. Gwarancją sukcesu jest fakt, że nić wykonana jest z biostymulującego produkcję kolagenu kopolimeru kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, świetnie sprawdzającego się przy cienkich i wiotkich skórach, oraz polipropylenu, szczególnie polecanego w przypadku chorób autoimmunologicznych (jak np. Hashimoto).

Procedura z zastosowaniem Needle 2G jest bezinwazyjna, nie wymaga żadnych nacięć skóry, pacjent znieczulany jest tylko miejscowo, a zabieg trwa ok 30-45 minut i może być wykonywany w warunkach gabinetowych. Efekty zabiegowe nici wchłanialnych utrzymują się przez 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat.

Aesthetic Concept, www.aestheticconcept.com.pl

Nici Darvin Matrinetnici Darvin

DZIAŁANIE

Nici przeznaczone są do odmładzania twarzy, szyi i dekoltu – technologia ich produkcji gwarantuje natychmiastowe i optymalne efekty terapeutyczne. Po raz pierwszy zastosowano macierz bioabsorbowalną, która znakomicie poprawia stan skóry, mechanicznie stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu, a tym samym przyspieszając procesy regeneracyjne w tkankach skórnych. Powolna degradacja nici wpływa na zwiększenie grubości skóry.

EFEKTY ZABIEGU

Zastosowanie nici Darvin Matrinet daje widoczne rezultaty:

 • odmłodzenia i spłycenia zmarszczek,
 • ujędrnienia i wyraźnego napięcia zwiotczałej skóry,
 • głębokiego nawilżenia i poprawy kondycji skóry.

BEZPIECZEŃSTWO

Stosowanie nici jest całkowicie bezpieczne – użyty do ich wytwarzania polimer jest wykorzystywany w chirurgii naczyniowej i daje świetne oraz długotrwałe efekty (ok. 4-5 miesięcy wchłaniania). Zabieg odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, przeprowadza go się szybko i łatwo dzięki cienkim igłom. Nici są dostępne w trzech długościach: 30 mm, 50 mm, 70 mm; igły wprowadzające: 29 Gauge – 30 mm, 27 Gauge – 50 mm, 27 Gauge – 70 mm. W pojedynczym opakowaniu znajduje się 50 nici.

Croma Pharma, www.croma.pl

Perfekcyjny tandem

Peeling PQ Age + mezoterapia Princess RichPQAge

Wyjątkowy DUET terapeutyczny – PEELING PQ AGE + MEZOTERAPIA Princess Rich.

Pierwszy etap zabiegu to PQAge – peeling liftingujący i regenerujący skórę, bez naruszenia jej powierzchni. W jego składzie znajdują się: 34% kwas trichlorooctowy (TCA), 5% nadtlenek mocznika, 5 % koenzym Q10 i 10 % kwas kojowy – po raz pierwszy połączone w jednym produkcie. Unikalna technologia sprawia, że zabieg PQAGE jest bezbolesny, nie występuje zaczerwienienie i pieczenie, a skóra nie ulega złuszczaniu. Bezpośredni efekt to znaczący wzrost nawilżenia i napięcia skóry.

Etap drugi to klasyczna mezoterapia igłowa z wykorzystaniem Princess Rich – produktu zawierającego kwas hialuronowy w stężeniu do 18mg/ml i największej masie cząsteczkowej spośród kwasów niskocząsteczkowych dostępnych na rynku. Drugim składnikiem jest, mający silne działanie nawilżające – glicerol (każda jego cząsteczka wiąże 6 cząsteczek wody). Mezoterapię należy wykonać po wchłonięciu preparatu PQ AGE w skórę twarzy.

Działający na zasadzie synergii duet, jest idealnym rozwiązaniem dla każdego pacjenta oczekującego poprawy nawilżenia, napięcia i kondycji skóry, jak również tych z: przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, zmarszczkami, rozszerzonymi porami czy rozstępami.

Croma Pharma, www,croma.pl

Peeling Skin Tech TCA Pain Control + dermokosmetyki Skin Techpeelieng TCA PainControl

Peeling medyczny Skin Tech Easy TCA Pain Control przeznaczony do stosowania przez lekarzy oraz dermokosmetyki medyczne Skin Tech do domowego stosowania przez pacjentów – przedstawiamy Państwu perfekcyjny tandem, który zapewnia zarówno lekarzowi jak i pacjentowi maksymalną skuteczność terapii.

Easy TCA Pain Control jest unikalnym peelingiem hybrydowym kwasu trójchlorooctowego i fenolu, który zapewnia 80% mniej bólu i aż 20 % bardziej efektywniejsze rezultaty, niż klasyczny peeling Easy TCA.

Peeling ten pozwala na leczenie różnych problemów skóry, takich jak objawy fotostarzenia, aktywny trądzik i blizny potrądzikowe, przebarwienia oraz zmarszczki.

Idealne uzupełnienie i optymalizację terapii peelingującej stanowi linia 9 medycznych dermokosmetyków Skin Tech zaprojektowanych dla pacjentów z konkretnymi problemami.

Easy TCA Pain Control jest zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy II, a jego formuła jest chroniona patentem.

Połączenie peelingu medycznego Easy TCA Pain Control wraz z medycznymi dermokosmetykami Skin Tech stanowi gotowe, profesjonalne rozwiązanie o synergicznym działaniu.

Lea Vivacy, www.skintech.info

Dermostymulacja

CGF (Concentrated Growth Factors)CGF

CGF (Concentrated Growth Factors) to terapia skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CD34+ pozyskiwanymi z krwi pacjenta. Wskazania do zabiegów CGF: regeneracja i rewitalizacja skóry, redukcja zmarszczek, wypadanie włosów i profilaktyka starzenia. Produkty CGF Liquid, CGF Harmony, CGF One pozyskiwane są z krwi pacjenta dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania w separatorze komórkowym opatentowanym przez włoską firmę Silfradent.

Tak przygotowany preparat może zostać podany różnymi technikami zaczynając od mezoterapii (CGF Liquid, CGF One) do podania podskórnego kaniulą – CGF Harmony, w którym komórki macierzyste CD34+ oraz czynniki wzrostu są zawieszone w żelu.

Skoncentrowane czynniki wzrostu CGF są białkami, które regulują złożone procesy regeneracji bez skutków ubocznych. Funkcjonują one na salach operacyjnych na całym świecie od 2006 roku, a badania naukowe nad Concentrated Growth Factors zostały licznie przeprowadzone, opracowane i opublikowane w wielu dziedzinach medycyny takich jak implantologia czy chirurgia.

Jakość i bezpieczeństwo gwarantują tylko oryginalne zestawy zabiegowe CGF. Zabiegi CGF to najnowsze i najbezpieczniejsze terapie w medycynie regeneracyjnej wykorzystujące komórki macierzyste CD34+ i skoncentrowane czynniki wzrostu. CGF to przede wszystkim przełom w regeneracji, rewitalizacji i kondycjonowaniu skóry.

Medif Sp. z o.o., www.cgf.global

CrystalysCrystalys

CRYSTALYS – WYPEŁNIACZ NA BAZIE HYDROKSYAPATYTU WAPNIA

DZIAŁANIE

Polecany do modelowania twarzy oraz poprawy jej objętości, przywraca naturalny i młodzieńczy wygląd. Jego działanie polega na odbudowie struktury tkanek skóry oraz ich stymulacji do produkcji naturalnego kolagenu. Trwająca kilka miesięcy degradacja hydroksyapatytu jest równoczesna z odkładaniem nowo powstałego kolagenu w miejscu wstrzyknięcia. Preparat składa się z mikrosfer (drobinek) hydroksyapatytu wapnia o średnicy 25-45 mikronów zawieszonych w żelowym nośniku, którym jest przede wszystkim bufor fosforanowy gliceryny. Okrągłe, jednakowe, nieporowate i gładkie drobinki umożliwiają łatwe wyciskanie i zapewniają minimum ryzyka przemieszczania się cząstek, tym samym znacznie wygładzając skórę.

ZASTOSOWANIE

Produkt może być stosowany na różne partie twarzy: brwi, skronie, grzbiet nosa, kości policzkowe, fałdy nosowo-wargowe, policzki, kąciki ust, linie marionetkowe, linie szczęki, podbródek. Crystalys gwarantuje całkowicie naturalne efekty odmłodzenia.

Preparat jest biokompatybilny i biodegradowalny. Jest całkowicie bezpieczny w użyciu, został przebadany klinicznie i posiada certyfikat CE.

Crystalys jest dostępny w 1,25 ml ampułko-strzykawkach.

EFEKTY ZABIEGU

Rezultaty zabiegu są natychmiast widoczne i długotrwałe, w zależności od wieku i stanu skóry pacjenta utrzymują się nawet do 2 lat. Crystalys gwarantuje naturalny i młody wygląd, m.in.:

 • poprawę objętości skóry,
 • wymodelowanie kształtu twarzy,
 • wypełnienie i uniesienie okolic poddanych zabiegowi,
 • ujędrnienie i wygładzenie zmarszczek.

Croma Pharma, www.croma.pl

DermapenDermapen

DERMAPEN™ to oryginalne i najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry.

Zastosowana technologia AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling) i niezwykle wydajny silnik pozwalają na pracę z prędkością do 1300 nakłuć na sekundę. To wynik nieosiągalny dla żadnego innego urządzenia. Wymienne, jednorazowe kartridże wyposażone są w 12 molibdenowych igieł o grubości 33G. Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu DERMAPEN™ są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu. Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN™ znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły. DERMAPEN™ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury. Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek. Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry. Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych oraz w leczeniu rozstępów. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie. Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

REVISAGE www.revisage.pl, www.dermapen.com.pl

Totalne odmłodzenie

ART FILLER UNIVERSALArt Filler Universal cz.

ART FILLER UNIVERSAL to usieciowany kwas hialuronowy (25 mg/ml) przeznaczony do wypełniania średnich i głębokich zmarszczek. Innowacyjna technologia TRI-HYAL zastosowana do produkcji preparatu polega na połączeniu 3 rodzajów kwasu hialuronowego: wolnego kwasu hialuronowego oraz usieciowanego o długich i bardzo długich łańcuchach, które tworzą elastyczne wiązania. Ta nowoczesna technologia zapewnia wyjątkową plastyczność preparatu, optymalne modelowanie oraz pozwala na precyzyjne rozprowadzanie preparatu i jego umiejscowienie w tkankach. Preparat ART FILLER UNIVERSAL to preparat o udowodnionej w badaniu ultrasonograficznym indukcji tkanki. *

Skuteczność i tolerancja preparatu zostały udowodnione w 18miesięcznym badaniu klinicznym i instrumentalnym**. W ocenie klinicznej i instrumentalnej w 18 miesiącu u 98,4% badanych zaobserwowano widoczną poprawę w porównaniu z D0. W badaniu przy użyciu ultrasonografii wysokiej częstotliwości po 18 miesiącach zaobserwowano brak ziarniniaków, co potwierdza bezpieczeństwo stosowania preparatu.

Opakowanie ART FILLER UNIVERSAL zawiera 2 specjalnie zaprojektowane ergonomiczne strzykawki o pojemności 1,2ml, co daje możliwość bardziej kompleksowego zabiegu i większego zadowolenia pacjenta.

 • * Badanie ex-vivo na eksplantach skóry; pomiar ilości Fibryliny-1, Emiliny-1 i Elastyny po iniekcji ART FILLER® Universal w porównaniu do eksplantu skóry bez iniekcji
 • ** Badanie kliniczne i instrumentalne: wieloośrodkowe (6), randomizowane, porównawcze, prospektywne na okres 18 miesięcy, na połowie twarzy, 64 pacjentów, Francja

Filorga, www.filorga.pl

Cytocare S-lineCytocare S line packshot with the box

Cytocare S-line produkowany przez francuskie laboratorium Revitacare to preparat medyczny do globalnej rewitalizacji i intensywnego nawilżania skóry. Posiada certyfikację CE klasy III, świadczącą o wysokiej jakości produktu i bezpieczeństwie jego stosowania. Opatentowany skład zapewniający wyjątkową skuteczność preparatu to połączenie wysokiej jakości wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego z kompleksem CT50: mikro i makroelementy, aminokwasy, witaminy, koenzymy i prekursory syntezy DNA oraz unikalne i jedyne na rynku połączenie z kompleksem antyoksydantów: putrescyną i kwasem alfa-liponowym.

Zawarty w Cytocare S-line kwas hialuronowy, dzięki swojej budowie, tj. dużym cząsteczkom i długim łańcuchom, efektywnie wiąże wodę i jest bardziej odporny na niszczące działanie hialuronidazy. Zapewnia szybkie i długotrwałe nawilżenie, wygładzenie i redukcję zmarszczek. Stymuluje produkcję GAGs i endogennego kwasu hialuronowego. Kompleks CT 50 gwarantuje naturalny, prawidłowy przebieg procesów biochemicznych i fizjologicznych skóry, zapewniając jej promienność, jędrność i młodzieńczy blask. Kompleks antyoksydantów, w szczególności putrescyny i kwasu alfa-liponowego to aktywna antyoksydacja i walka z fotostarzeniem. Kompleks ten chroni komórki przed przedwczesnym starzeniem i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Cytocare S-line to wysoka skuteczność potwierdzona badaniami, uznaniem ze strony lekarzy oraz wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych pacjentów. Dla uzyskania pełnej rewitalizacji skóry rekomenduje się wykonanie serii trzech zabiegów w odstępach czasowych co dwa- trzy tygodnie. Zabiegi wykonane w serii, gwarantują widoczny i długotrwały efekt, nawet do 6 miesięcy. Już po pierwszym zabiegu, pacjent może cieszyć się intensywnym nawilżeniem, odżywieniem skóry i promiennym, świeżym wyglądem.

Preparat to gotowa do użycia ampułko-strzykawka o pojemności 3ml dostępna wraz z igłami do iniekcji, co zapewnia wygodę i pełny komfort pracy dla lekarza. Cytocare S-line to doskonały skinbooster, który gwarantuje doskonałe efekty nawet najbardziej wymagającym pacjentkom.

Pojemność: 1x3ml, ampułkostrzykawka

Beautymed, www.beautymed.pl

DISCOVERY PICODiscovery PICO

Discovery Pico to laser pikosekundowy otwierający nową erę w laseroterapii. Wykorzystuje technologię ultrakrótkich impulsów o mocy większej niż dotychczas stosowana. Wyposażony w neodymowo-yagowe (Nd:YAG) źródło światła laserowego o podwójnej długości fali: 1064 nm i 532 nm.

Laser pikosekundowy Discovery Pico wykorzystuje efekt fotomechaniczny (nie termiczny) zapewniając tym samym szybki okres rekonwalescencji oraz brak przebarwień pozapalnych. Technologia zapewnia wszechstronną terapię skóry, od resurfacingu skóry twarzy po zwiększone możliwości terapeutyczne, w tym: leczenie rozstępów i blizn, usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego oraz leczenie przebarwień.

Technologia pikosekundowa z ultrakrótkim impulsem oraz działaniem mechanicznym jak żadna inna pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i strukturę skóry, zapewniając jej młody wygląd. Laser pikosekundowy Discovery Pico działa na skórę właściwą, pozostawiając warstwę zewnętrzną nieuszkodzoną, dzięki czemu nie dochodzi do zmian pozapalnych czy bliznowaceń.

Discovery Pico to laser idealny by pozbyć się szpecących blizn czy rozstępów. Wiązka lasera w bardzo precyzyjny i kontrolowany sposób dociera do uszkodzonej tkanki pobudzając jej naturalne procesy naprawcze. Dzięki zastosowaniu technologii fotomechanicznej nie dochodzi do przegrzania skóry, a działając ultrakrótkim impulsem mamy zapewnione skuteczne pobudzanie włókien kolagenowych odbudowujących strukturę skóry. Discovery Pico to gwarancja szybkiego procesu rekonwalescencji oraz brak przebarwień pozapalnych.

Discovery Pico to laserowa rewolucja w zakresie usuwania tatuaży i nieudanego makijażu permanentnego. Jeszcze żaden laser nie rozbijał pigmentu barwnika na tak drobny pył jak w przypadku Discovery Pico. Dzięki takiemu rozwiązaniu barwnik jest znacznie szybciej usuwany z organizmu, a usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego następuję przy zmniejszonej ilości zabiegów i całkowicie bezpiecznie.

ITP S.A., www.itpsa.pl

RestylaneRestylane Lyft

Gdy poszukujesz preparatów kwasu hialuronowego, które są naturalne, bezpieczne i dają możliwość dostosowania się do indywidualnych potrzeb – sięgnij po Restylane.

Miliony ludzi skorzystały już z Restylane, czyniąc go jednym z najczęściej stosowanych wypełniaczy kwasu hialuronowego.

Korzyści zabiegów Restylane:

 • Naturalny wygląd
 • Linia wypełniaczy Restylane oferuje szeroki wybór produktów dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb, umożliwiając uzyskanie naturalnego efektu.
 • Restylane pomaga przywrócić bardziej młodzieńczy, naturalny wygląd Twojej twarzy, zachowując jednocześnie jej ekspresję.
 • Bezpieczeństwo
 • Restylane jest liderem na rynku, co potwierdza ponad 30 milionów zabiegów wykonanych na całym świecie. Skuteczność i bezpieczeństwo produktów Restylane zostało potwierdzone w wielu światowych badaniach klinicznych przeprowadzonych zgodnie z Evidence Based Medicine (Medycyna Oparta na Faktach).
 • Personalizacja
 • Produkty linii Restylane wykorzystując dwie wyjątkowe technologie NASHA™ i OBT umożliwiają dostosowanie zabiegów do Twoich oczekiwań i potrzeb, a rezultaty widoczne są natychmiast.
 • Unikatowe właściwości preparatów z serii do zabiegów wolumetrii Restylane Volyme, Restylane Defyne i Restylane Lyft – sieciowanie żelu oraz wielkość cząsteczki – pozwalają przywrócić młodzieńczy wygląd twarzy, uwydatnić kości policzkowe, modelować policzki czy wypełnić zagłębienia w okolicach skroni, bezpiecznie, szybko z naturalnie wyglądającym rezultatem.

Galderma Polska, www.galderma.pl

Kompleksowa odnowa skóry

IntraJECT, BiotecIntraJect

IntraJECT włoskiej marki BIOTEC ITALIA – to zaawansowana platforma do kompleksowej terapii skóry. Jako jedyne urządzenie medyczne posiada pozytywną rekomendację ISAT (Międzynarodowe Towarzystwo Trychologii Estetycznej). Połączenie technologii: frakcyjnego RF, elektroporacji, plazmy azotowej oraz kawitacji medycznej – otwiera szeroki wachlarz możliwości terapeutycznych oraz docieranie do głębokich warstw skóry a co za tym idzie uderzenie w problem starzenia się skóry u jego podstaw. RF i elektroporacja jednoczasowo stymulują fibroblasty do podziałów oraz aktywują procesy neokolagenizacji. Plazma azotowa to bezpieczna i efektywna metoda liftingu oraz „usuwania” nadmiaru skóry. Warty uwagi jest również peeling kawitacyjny dostępny w aparaturze IntraJECT – duża moc oraz ergonomia umożliwiają stosowanie głowicy zarówno w standardowych zastosowaniach, jak również w zabiegach trychologicznych. Technologie biofizyczne aparatu wpływają nie tylko na komórki odpowiedzialne za odbudowę skóry. W czasie jednego zabiegu, za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy możliwe jest oddziaływanie na obszar zabiegowy za pomocą mikronakłuwania, monopolarnej fali radiowej, oraz elektroporacji, dodatkowo urządzenie oferuje zabiegi dedykowane do rewitalizacji okolic urogenitalnych. Skuteczność działania można zaobserwować również w wypadku gruczołów łojowych (niefarmakologiczne wspieranie leczenia trądziku) oraz komórkach macierzystych mieszka włosowego (terapia wypadania włosów). Dedykowane preparaty stworzone przez naukowców w Biotec Italia poprzez synergistyczne wspieranie technologii intensyfikują efekt przeprowadzanych zabiegów. Wykorzystanie aparatu IntraJECT umożliwia prowadzenie spersonalizowanej terapii dla każdego pacjenta. Inwestycja w urządzenie umożliwia poszerzenie oferty zabiegowej gabinetu o wiele zabiegów przeznaczonych dla szerokiego grona klientów oraz uzupełnienie menu o zabiegi dla wymagających pacjentów.

Biotec Polska, www.biotecpolska.pl

Led LPLLampa LED LPL

Najmocniejsza lampa led na rynku !

PIERWSZE NA ŚWIECIE DIODY LED O WYSOKIEJ MOCY

Leczenie chorób skóry wymaga impulsów światła o odpowiedniej mocy. Liczba promieni światła, która faktycznie przenika w głąb skóry to tylko 5-10 %, dlatego impuls musi być wystarczająco mocny, aby był skuteczny.

W porównaniu z istniejącymi urządzeniami zabiegowymi Led LPL wysyła doskonałe impulsy, pozwalające doświadczyć po raz pierwszy tak unikalnego efektu zabiegów wykorzystujących moc diod LED.

Innowacja w fototerapii Led LPL

 • Terapia LPL zatwierdzona przez amerykańską FDA
 • Najkrótsze procedury zabiegowe i czas leczenia
 • Wykorzystanie trzech długości światła czerwonego, niebieskiego i podczerwonego w ramach jednego urządzenia w mix.
 • Najmocniejsze lampy na rynku: światło niebieskie 100mWcm2, światło czerwone 115mWcm2, podczerwone 330mWcm2
 • Brak uszkodzenia tkanek skóry
 • Brak bólu, po zabiegu od razu można wrócić do normalnego życia
 • Możliwość zapamiętania programów zabiegowych

Zastosowanie :

 • Przykurcze w stawach, stan zapalny skóry.
 • Odbudowa skóry, opuchlizna, redukcja siniaków, poprawa stanu uszkodzonej skóry.
 • Łuszczyca, redukcja ciemnych plam, redukcja skutków fotostarzenia, fotobiomodulacja
 • Zwalczanie trądziku i bakterii, zapobieganie rogowaceniu skóry i zwalczanie łupieżu.
 • Rany, poparzenia, ból, regeneracja skóry, odrastanie włosów.
 • Odnowa skóry po terapii laserowej, zwalczanie guzów, redukcja zmarszczek i hiperpigmentacji, redukowanie oznak starzenia, zapalenie błony śluzowej nosa
 • Po zabiegach laserowych i chirurgii plastycznej.

Esthetic Medical Innovation, www.estheticmedical.pl

NCTF135HANCTF

Kompleksowa odnowa skóry: NCTF135 HA®

NCTF135HA® (Czysty Biologicznie Czynnik Naprawy Komórkowej) to zarejestrowany do iniekcji preparat, o zapewniającej bezpieczeństwo sterylności klasy A. Opatentowany skład, zapewniający wyjątkową skuteczność preparatu, to połączenie kwasu hialuronowego z 53 aktywnymi składnikami: 12 witaminami, 23 aminokwasami, 6 koenzymami, 6 minerałami, 5 kwasami nukleinowymi i 1 antyoksydantem. Preparat ma udowodnione działanie nawilżające (+132%), wygładzające zmarszczki (+72%), poprawiające elastyczność skóry (+103%) i rozświetlające skórę (+144%). Skuteczność preparatu została udowodniona w badaniu klinicznym i instrumentalnym*. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Rekomendowana jest sesja 3 zabiegów co 2 miesiące + 2 sesje co miesiąc. Preparat jest bardzo dobrze tolerowany.** 95% pacjentów było usatysfakcjonowanych rezultatami zabiegu, 83% pacjentów bez wahania ponownie wybrałoby ten sam zabieg anti-age***. Preparat NCTF® 135 HA daje również udowodnione rezultaty w mezoterapii skóry głowy, stymulując wzrost włosów, poprawiając ich jakość (wygląd, gęstość i kolor).**** Opakowanie produktu zawiera 5 ampułek 3ml preparatu, strzykawki oraz zestaw igieł do pobierania oraz podawania preparatu, co zapewnia pełen komfort dla lekarza. NCTF135 HA® może być łączony z innymi terapiami estetycznymi: zabiegami wypełniającymi, peelingami, terapią laserem.

 • *Badanie kliniczne skuteczności mezoterapii NCTF®135 HA na zdrowych osobnikach – Badanie instrumentalne otwarte na grupie 20 pacjentów.
 • ** U 1 pacjenta zaobserwowano wystąpienie pokrzywki w miejscach iniekcji.
 • ***Ogólny poziom satysfakcji oceniany na podstawie kwestionariusza przekazanego lekarzowi wykonującemu zabieg (n=17 pierwsza sesja, n=18 sesje 2 do 5).
 • **** Journal de Medicine Esthetique at de Chirurgie Dermatologique, Volume XXXX – N157 – Marzec 2013

Filorga, www.filorga.pl

Neauvia Hydro DeLuxeNeauvia HYDRO DELUX

Nawilżenie i rewitalizacja

Innowacyjny preparat do mezoterapii Neauvia Organic Hydro Deluxe to organiczny, wchłanialny preparat najnowszej generacji o potwierdzonym klinicznie bezpieczeństwie stosowania. Neauvia Organic Hydro Deluxe jest połączeniem naturalności i zaawansowanej technologii. Produkt jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki co potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne. Mezoterapia Neauvia już po pierwszym zabiegu daje efekt wyraźnego nawilżenia i zagęszczenia skóry, oraz napięcia i pobudzenia do produkcji kolagenu.

Neauvia Organic Hydro Deluxe posiada innowacyjny skład, który wpływa na jakość zabiegu. Przede wszystkim zawiera najczystszą formę kwasu hialuronowego, który dodatkowo występuje w najwyższym stężeniu na rynku 18mg/ml. Marka wykorzystała nowatorską technologię pozyskania kwasu, która przebiega wyłącznie w środowisku wodnym, bez użycia chemicznych rozpuszczalników, co właśnie gwarantuje otrzymanie najczystszej postaci kwasu. Marka zastosowała tę metodę ze względu na zwiększone bezpieczeństwo stosowania.

Kolejny składnik to hydroksyapatyt wapnia w stężeniu 0,01%, biostymulator, naturalnie występujący w organizmie, który pobudza skórę do produkcji kolagenu. Połącznie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu widocznie poprawia elastyczność i gęstość skóry, nadając jej blask i rozświetlenie.

Preparaty Neauvia Organic Hydro Deluxe można stosować do korekty zmarszczek i polepszenia nawilżenia skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy przyjąć serię 3-4 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Neauvia jest dostępna w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.

MATEX LAB, www.neauvia.pl

Restylane SkinboostersRestylane Skinboosters

Unikatowy zabieg rewitalizacyjny – Restylane Skinboosters™ można wykonać dwoma produktami: Restylane Skinboosters Vital oraz Restylane Skinboosters Vital Light, które różnią się między sobą stężeniem kwasu hialuronowego, dzięki czemu mamy do wyboru dwie siły rewitalizacyjne. Pozwala nam to lepiej spersonalizować zabieg i dopasować go do potrzeb skóry pacjenta. Preparaty Restylane Skinboosters zostały opracowane w oryginalnej technologii NASHA, z zastosowaniem stabilizowanego kwasu hialuronowego. Oba te produkty zapewniają głębokie i długotrwałe nawilżenie oraz skuteczną rewitalizację skóry.

Długotrwały efekt

Przebieg terapii lekarz powinien ustalić indywidualnie z pacjentem, ponieważ ilość potrzebnych zabiegów zależy od wyjściowego stanu skóry pacjenta. Natomiast, efekty zabiegu Restylane Skinboosters są widoczne już po pierwszym zabiegu i co ważne, utrzymują się nawet do 12 miesięcy, co zostało potwierdzone badaniami.

Bezpieczeństwo

Preparaty Restylane Skinboosters są dostępne na rynku od ponad 12 lat. Przez ten czas zostały one szeroko przebadane pod kątem skuteczności, długotrwałości efektów oraz bezpieczeństwa. Do tej pory wykonano już ponad 3,5 miliona zabiegów w 70 krajach, co pokazuje zaufanie, jakim Restylane Skinboosters zostało obdarzone przez lekarzy i pacjentów na całym świecie.

Satysfakcja pacjentów

Na uwagę zasługuje też fakt, że poziom satysfakcji pacjentów poddanych zabiegowi Restylane Skinboosters jest bardzo wysoki. Aż 96% pacjentów deklaruje chęć powtórzenia zabiegu oraz polecenia zabiegu znajomym.

Restylane Skinboosters można stosować w połączeniu z innymi zabiegami, co pozwala na kompleksowe podejście do pacjenta, a także stanowi idealne uzupełnienie terapii estetycznej.

Galderma Polska, www.galderma.pl

StylAge Hydro MaxStylAgeHydroMax

StylAge Hydro Max to kontynuacja francuskiej filozofii „Natural Look & French Touch” – czyli wykonywania zabiegów upiększających, lecz nie nadających zbędnej, nienaturalnej objętości.

StylAge® Hydro Max, to żel zawierający usieciowany kwas hialuronowy w połączeniu z naturalnym antyoksydantem – sorbitolem. Dzięki wysokiej jakości kwasu hialuronowego skóra po zabiegu pozostaje maksymalnie nawilżona, natomiast dzięki antyoksydantom i usieciowaniu technologią IPN-Like otrzymujemy efekt wygładzenia i rozświetlenia.

Sorbitol, jako naturalny przeciwutleniacz, zabezpiecza również skórę przed zjawiskiem starzenia oksydacyjnego, wywołanego przez działanie wolnych rodników.

W efekcie StylAge® Hydro Max zapewnia kompleksowe: nawilżenie, wygładzenie, rozświetlenie, odzyskanie komfortu, a także odbudowę i restrukturyzację skóry twarzy, dłoni, szyi i dekoltu.

Lea Vivacy, www.stylage.pl

Ponętne usta

ART FILLER LIPSArt Filler Lips

ART FILLER LIPS to produkt przeznaczony do korekty ust i ich okolic. Dzięki zawartości usieciowanego kwasu hialuronowego (25 mg/ml) pomaga zwiększać objętość warg, poprawiać ich kontur i wygładzać drobne zmarszczki w okolicy ust.

Pozwala również na naturalne podniesienie opadających kącików warg.

TRI-HYAL POTRÓJNA MOC KWASU HIALURONOWEGO + PRZECIWBÓLOWE DZIAŁANIE LIDOKAINY

W preparacie wykorzystano innowacyjną technologię TRI-HYAL, która łączy trzy rodzaje kwasu hialuronowego: wolnego kwasu hialuronowego oraz usieciowanego o długich i bardzo długich łańcuchach tworzących elastyczne wiązania. Pozwala to na niezwykle precyzyjną aplikację kwasu, w pełni naturalny efekt oraz krótki czas rekonwalescencji po zabiegu.

Preparat ART FILLER LIPS zawiera lidokainę, co zapewnia dodatkowy komfort podczas zabiegu.

Skuteczność i tolerancja preparatów ART FILLER zostały udowodnione w 18miesięcznym badaniu klinicznym i instrumentalnym*.

Opakowanie ART FILLER LIPS zawiera 2 specjalnie zaprojektowane ergonomiczne strzykawki o pojemności 1ml, co daje możliwość kompleksowego zabiegu i zapewnia zadowolenie pacjenta.

* Badanie kliniczne i instrumentalne: wieloośrodkowe (6), randomizowane, porównawcze, prospektywne na okres 18 miesięcy, na połowie twarzy, 64 pacjentów, Francja

Filorga, www.filorga.pl

JUVÉDERM® VOLIFT® with Lidocainejuvederm VOLIFT

JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine opracowano, by w sposób naturalny uwydatnić piękno ust, zachowując ich naturalny wygląd i miękkość. Preparat doskonale wypełnia, tworząc naturalną objętość i jednocześnie wygładza zmarszczki ust. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine jednocześnie odświeża wygląd twarzy poprzez delikatne wygładzenie głębokich zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części. Produkt ten powstał z wykorzystaniem unikalnej technologii VYCROSS™. Ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu i uczucia, minimalnego obrzęku i zasinień oraz dłuższego czasu utrzymywania się efektów zabiegu. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine jest najbardziej uniwersalnym produktem z kolekcji VYCROSS™. Zabieg z jego wykorzystaniem jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem estetycznym, charakteryzuje się krótkim okresem regeneracji po iniekcji i jedynie na krótko przerywa codzienne czynności. JUVEDÉRM® VOLIFT® with Lidocaine przeznaczony jest do zabiegów w obrębie fałd nosowo-wargowych, kości policzkowych, policzków, ust, brwi, podbródka i linii żuchwy. Zmniejsza lub wygładza linie, zmarszczki i fałdy skóry, nadając jej świeższy i bardziej promienny wygląd, przywraca utraconą objętość policzków i podbródka, zapewniając delikatny efekt liftingujący, pozwala przywrócić owal i objętość twarzy, pozwala zwiększyć objętość ust i zniwelować opadające kąciki ust i linie marionetki. Pomaga skorygować brwi. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się nawet do 15 miesięcy.

Allergan Polska, www.allergan.pl

Magnetyczne spojrzenie

JUVÉDERM VOLBELLA with Lidocainejuvederm volbella

JUVÉDERM® VOLBELLA® with Lidocaine to preparat w postaci gładkiego żelu o stężeniu 15 mg kwasu hialuronowego. Produkt JUVÉDERM® VOLBELLA® with Lidocaine powstał w oparciu o innowacyjną technologię VYCROSS™, która pozwala na wykorzystanie niższego stężenia kwasu hialuronowego. Dzięki temu ewentualny obrzęk po zabiegu jest mniej widoczny i szybciej ustępuje. Pozwala to pacjentom na szybki powrót do codziennych zajęć. JUVÉDERM® VOLBELLA® with Lidocaine to wszechstronny wypełniacz umożliwiający m.in. redukcję zmarszczek wokół delikatnej okolicy oka i jej pełną rewitalizację. Gładka konsystencja preparatu umożliwia wygładzenie niepożądanych linii, zmarszczek i fałdów oraz przywrócenie utraconej objętości, dzięki czemu skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd. Preparat pomaga kompleksowo zaopatrzyć okolicę oka poprzez wypełnienie zapadniętej okolicy podoczodołowej, kurzych łapek, zmarszczek gładzizny czoła jak też poziomych zmarszczek czoła dając efekt odświeżenia i rozświetlenia. JUVÉDERM® VOLBELLA® zawiera również środek znieczulający – lidokainę, który sprawia, że zabieg jest mniej bolesny. Pomaga w uzyskaniu naturalnego wyglądu i zapewnia dłuższy czas działania. W praktyce oznacza to, iż efekt utrzymuje się aż do 12 miesięcy.

Allergan Polska, www.allergan.pl

PRINCESS LIFT PDOnici PDO

NAJLEPSZA I NAJŁATWIEJSZA METODA ODMŁODZENIA I LIFTINGU SKÓRY

Princess Lift jest wysokiej klasy nicią liftingującą wykonaną z PDO (polidioksanonu), która jest w pełni wchłanialna. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry.

W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Po prostym i bezpiecznym zabiegu nici zapewniają naturalny i widoczny efekt na twarzy i ciele.

Dzięki najwyższej jakości igły Ultra Thin Wall Needle zabieg jest prosty, skuteczny i bezbolesny.

Korzyści

 • Bezpieczeństwo
 • Prostota
 • Skuteczność
 • Czas potrzebny na rekonwalescencję zredukowany praktycznie do zera
 • Technologia
 • Ultra cienka ścianka igły pozwala na umieszczenie w niej nici PDO o dużej średnicy.
 • Ostra i równa krawędź igły uzyskana dzięki specjalnej, nowej technologii szlifowania
 • Specjalna powłoka cechująca się mniejszym oporem umożliwia łatwe wprowadzenie igły do tkanek skórnych

Cechy

 • Igła wysokiej jakości o cienkich ściankach
 • Wysokiej jakości nić PDO
 • Opatentowana metoda
 • Produkt medyczny – Klasa 3
 • Certyfikacja CE

Efekty

 • Lifting
 • Odmłodzenie skóry (ściągnięcie, rewitalizacja, zagęszczenie, rozjaśnienie)
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zmniejszenie cellulitu

Mechanizm

Produkcja kolagenu wywołana obecnością ciała obcego (nici) i urazem mechanicznym (przez igłę) stymuluje i zwiększa metabolizm oraz przepływ krwi w obszarze poddanym zabiegowi.

Croma Pharma, www.croma.pl

Zabieg Roku 2017!

JUVÉDERM VOLITEjuvederm volite

JUVEDERM® VOLITE to innowacyjny preparat do iniekcji zawierający 12 mg kwasu hialuronowego, który poprawia gładkość, nawilżenie i elastyczność skóry oraz usuwa drobne zmarszczki. Został zaprojektowany tak, aby efekty utrzymywały się nawet do 9. miesięcy (1) już po jednym zabiegu. Produkt podaje się w iniekcjach śródskórnych i można go stosować w obrębie twarzy*, szyi, dekoltu oraz dłoni. Dodatkowo Juvéderm® VOLITE zawiera lidokainę, która zwiększa komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Po zabiegu skóra wygląda na zadbaną i wypoczętą, jest pełna naturalnego blasku, zyskuje głębokie, długotrwałe nawilżenie i elastyczność. W Juvéderm® VOLITE zastosowano przełomową technologię VYCROSS™, opracowaną przez firmę Allergan, która zwiększa stopień usieciowania kwasu hialuronowego zawartego w preparatach. Dzięki temu produkty z tej serii mają postać żelu o gładkiej konsystencji, który całkowicie integruje się z tkanką, dając doskonałe efekty rewitalizujące i liftingujące. Nie powodują też obrzęku i pozwalają pacjentom na znacznie szybszy powrót do codziennych aktywności. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyglądać młodziej i jednocześnie zachować naturalny wygląd.

Allergan Polska, www.allergan.pl

Neauvia Stimulate & LiftStimulate&Lift

Neauvia Stimulate Lift to nowoczesny niechirurgiczny lifting twarzy, który ma jednoczesne działanie liftingujące oraz regeneruje skórę pacjenta – nawilża ją oraz przebudowuje, działając zarówno w głębi, jak i na jej powierzchni.

Zabieg Stimulate&Lift składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w odstępach 3-4 tygodniowych, podczas których podajemy pacjentowi dwa rodzaje produktów Neauvia – Stimulate oraz Hydro Deluxe.

Neauvia Stimulate to pierwsze na rynku połączenie sieciowanego kwasu hialuronowego wyprodukowanego z niepatogennej dla człowieka bakterii Bacillus Subtilis oraz bardzo cennego minerału dla naszej skóry – hydroksyapatytu wapnia.

Neauvia Hydro Deluxe dostarcza do skóry czystego kwasu hialuronowego, hydroksyapatyt wapnia oraz główne składniki kolagenu – aminokwasy: glicynę oraz L-prolinę.

Zabieg Neauvia Stimulate & Lift jest dedykowany osobom z widocznymi zmarszczkami, wiotkością skóry oraz słabym nawilżeniem. Z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Lekarz podając produkt w okolice policzków specjalną techniką, tworzy stelaż liftingujący. Wysokie stężenie kwasu hialuronowego oraz sieciowanie nietoksyczną substancją polimer PEG, powodują, że Neauvia Stimulate zapewnia długotrwałe wypełnienie, poprawę napięcia oraz uniesienia opadającej w wyniku procesu starzenia skóry. Obecność hydroksyapatytu wapnia, który jest stopniowo uwalniany podczas naturalnego procesu biodegradacji produktu, powoduje intensywne stymulowanie fibroblastów do produkcji kolagenu, dzięki czemu otrzymujemy efekt zagęszczenia skóry oraz zniwelowania wiotkości, co w konsekwencji prowadzi do poprawy jej wyglądu.

Dzięki zastosowaniu Neauvia Hydro Deluxe dostarczamy do skóry kolejną dawkę kwasu hialuronowego, który odpowiada za jej nawilżenie oraz substancji stymulujących fibroblasty do produkcji kolagenu, które wpływają na jej jakość, napięcie oraz zdrowy, młody wygląd. Efekt wypełnienia ubytków tkankowych, napięcia oraz redukcji głębszych zmarszczek utrzymuje się średnio 12 miesięcy i jest widoczny bezpośrednio po pierwszym zabiegu. Najlepszy rezultat uzyskujemy stopniowo do miesiąca po wykonanej iniekcji. Przez cały czas biodegradacji produktu, uwalniane zostają drobne cząstki hydroksyapatytu wapnia, który dodatkowo stymuluje procesy tworzenia się nowego kolagenu, wydłużając efekt zabiegu.

Bardzo ważne jest przeprowadzenie całej procedury zabiegowej Neauvia Stimulate & Lift, która składa się z trzech zabiegów, wykonanych w odstępach 3-4 tygodni. Tylko wtedy pacjent będzie mógł się cieszyć w pełni satysfakcjonującym, długotrwałym efektem.

Neauvia jest dostępna w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.

MATEX LAB, www.neauvia.pl

Regeneris Cellular MatrixRegeneris Cellular Matrix

Regeneris Cellular Matrix to pierwszy na świecie zabieg kumulujący efekt działania najskuteczniejszych oraz najlepiej przebadanych w medycynie estetycznej substancji, czyli kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego. Szwajcarska jakość oraz opatentowana technologia firmy Regen Lab w zabiegu Cellular Matrix wykorzystuje potencjał oraz synergię obu naturalnych substancji, pozwalając na wytworzenie pełnowartościowej matrycy komórkowej. Połączenie siły działania osocza bogatopłytkowego, dzięki któremu powstaje kompletna macierz dla formowania nowych komórek skóry i wszystkich 27 typów kolagenu, z mocą nawilżania dwuprocentowego kwasu hialuronowego o anabolicznej molekule 2 mln. daltonów daje spektakularne efekty.

Zabieg ten umożliwia cofnięcie w czasie wieku biologicznego skóry i tkanki podskórnej, uzupełniając ubytki tkankowe i widocznie wpływając na jakość, nawilżenie i strukturę skóry.

Lea Vivacy, www.regeneris.pl

 1. Kategoria: Dermokosmetyki:

Nowość Roku 2017!

Stylage Skin ProSTYLAGE PRO

Stylage® Skin Pro – to profesjonalna linia francuskich dermokosmetyków anti-aging do pielęgnacji domowej, doskonale dopasowana i stanowiąca uzupełnienie zabiegów Stylage®.

Wspólne składniki aktywne łączące obie gamy produktów – czyli, najwyższej jakości kwas hialuronowy oraz antyoksydanty, zostały połączone z opatentowanym kompleksem VIVASÔME®. Kompleks ten, zwany przez ekspertów „molekularną strzykawką”, dzięki swojej unikatowej formule pozwala na penetracje cennych składników aktywnych do głębokich warstw skóry. W rezultacie dermkosmetyki StylAge® SkinPro, odżywiają i rewitalizują skórę, stymulując naturalny proces jej odbudowy oraz intensywnie i głęboko nawilżają, zapewniając doskonałą ochronę przed skutkami starzenia.

Lea Vivacy, www.stylage.pl

UNIVERSKINUniverskin

Kosmetyki szyte na miarę…

UNIVERSKIN™ to gama naukowo opracowanych, wyjątkowych produktów do pielęgnacji skóry stosowanych przez lekarzy. Nasze preparaty łączą pielęgnację skóry z dermatologią funkcjonalną. Spersonalizowane produkty UNIVERSKIN cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród dermatologów, chirurgów plastycznych i estetycznych w 30 krajach świata.

UNIVERSKIN™ to francuska firma farmaceutyczna, założona w 2006 r., mająca siedzibę w rejonie Sophia Antipolis, we Francji. Wśród założycieli i kierownictwa UNIVERSKIN znajdują się dermatolodzy, chirurdzy plastyczni, farmaceuci, biolodzy, chemicy i anatomopatolodzy.

Każdy typ skóry jest inny, a wiele kosmetyków produkowanych na masową skalę nie jest idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

UNIVERSKIN™ wprowadza logikę medyczną do schematu pielęgnacji skóry: analizę medyczną skóry przeprowadzaną przez przeszkolonych lekarzy, wybór aktywnych składników oraz określenie ich właściwego stężenia, ustalenie czasu stosowania, a następnie monitorowanie pacjenta.

Aby mógł powstać indywidualnie dobrany preparat, przeszkoleni lekarze przeprowadzają medyczną analizę skóry, dzięki czemu można wybrać odpowiednie substancje spośród 19 dostępnych składników aktywnych, opracowanych i wyprodukowanych we Francji jako efekt 8-letnich badań.

Diagnoza funkcjonalna skóry pomaga specjaliście określić potrzebny aktywny składnik odżywczy. Czyste składniki aktywne dobiera się na podstawie dowodów naukowych. Specjalista przygotowuje serum w obecności pacjentki/pacjenta, tuż przed nałożeniem.

Świeżo przygotowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb preparaty sprawią, że skórą dostanie dokładnie to, czego potrzebuje.

UNIVERSKIN™ Serum P:

Formuła "high tech” zawierająca:

 • Organiczny olej z lnianki,
 • Peptydy biomimetyczne: biologiczne związki odpowiedzialne za fizjologiczną równowagę skóry
 • Kwas hialuronowy: pomaga zachować prawidłowe funkcjonowanie macierzy zewnątrzkomórkowej.

Dostępnych jest 19 aktywnych składników, które można mieszać z bazą Serum P, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry.

Croma Pharma, www.croma.pl

Witamina C od CliniqueWitamina C Clinique

Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10%

Witamina C jest nie tylko jednym z najsilniejszych antyoksydantów, ale także wyrównuje koloryt skóry i działa przeciwstarzeniowo. Najlepiej stosować ją jak jest świeża – tak, jak świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, pełen witamin bez sztucznych barwników i konserwantów.

Skóra już po jednej aplikacji odzyskuje młodzieńczy blask, dzięki świeżo wyciśniętej Witaminie C.

Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10% od Clinique zawiera tyle Witaminy C co 12 pomarańczy.

Wystarczy dodać rano i wieczorem po dwie krople do ulubionego kremu, aby natychmiast rozświetlić skórę, po tygodniu wyraźnie ją wygładzić, a po 12 tygodniach silnie zrewitalizować i odmłodzić, co jest potwierdzone badaniami klinicznymi.

Witamina C od Clinique jest idealnym produktem, nie jest drażniąca, może być używana przez cały rok, przeznaczona również dla skóry wrażliwej.

Aby wzmocnić działanie Boostera, można użyć Fresh Pressed Renewing Powder Cleanse with Pure Vitamin C. To delikatny puder oczyszczający, który stosowany raz dziennie błyskawicznie oczyszcza skórę, przywraca jej blask i wygładza jej powierzchnię. Jest tak delikatny, że może być stosowany codziennie.

Clinique, www.clinique.com.pl

Ochrona przeciwsłoneczna

Krem na przebarwienia SPF 50 + Iwostin Solecrin Lucidin, NepentesIwostin SOLECRIN

Krem na przebarwienia SPF 50 + Iwostin Solecrin Lucidin® jest przeznaczony do bardzo wysokiej ochrony skóry wrażliwej, z tendencją do powstawania przebarwień, szczególnie podczas ekspozycji słonecznej.

Dzięki recepturze nowego preparatu, która zawiera jednocześnie składniki aktywne wyrównujące koloryt skóry, a także chroniące ją przed promieniowaniem UVA i UVB, preparat może być stosowany jako jeden produkt do codziennej ochrony przeciwsłonecznej oraz pielęgnacji skóry z przebarwieniami.

Filtry przeciwsłoneczne: dwutlenek tytanu (filtr mineralny), Tinosorb® S, Avobenzone (filtry organiczne) oraz Tinosorb® M (filtr łączący cechy filtrów organicznych i mineralnych) – zapewniają bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA oraz UVB.

Składniki aktywne, wyrównujące koloryt skóry:

Dermawhite NF LS

Kompleks składników aktywnych, które wzajemnie nasilają swoje działanie:

 • kwas ferulowy wraz z wyciągiem z rośliny Waltheria Indica rozjaśniają przebarwienia,
 • kwas glukonowy rozjaśnia przebarwienia, odpowiednio pielęgnując skórę, dzięki czemu poprawia się jej koloryt,
 • kwas cytrynowy - delikatnie złuszcza naskórek.

Pronalen Sensititve Skin

Skutecznie koi i łagodzi podrażnioną skórę, zapewniając jej komfort oraz świeży wygląd. Zmniejsza podrażnienia skóry.

Nepentes Pharma, www.iwostin.pl

SunsiMedAVN 508 SOLAIRE SunsiMed spray 80ml BUTL PL v2

SunsiMed – nowy przeciwsłoneczny wyrób medyczny.

W ostatnich latach obserwuje się dynamiczny wzrost liczby zachorowań na nowotwory skóry, u podłoża których leży ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe.

1 z 3 zdiagnozowanych nowotworów to nowotwór skóry. Aktualne dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują na stały wzrost zachorowań na raka skóry. Jest to najbardziej rozpowszechniony typ nowotworów. Czerniak, przy którym równie ważne znaczenie mają predyspozycje genetyczne, jest znacznie rzadszy (~10%), ale groźniejszy ze względu na bardzo duży potencjał przerzutowy.

Rogowacenie słoneczne jest przednowotworową zmianą skórną. To pierwsze stadium prowadzące do rozwoju raka skóry.

Pomimo, że sam proces rogowacenia jest nieszkodliwy, w przypadku jego zaburzeń występuje zwiększone ryzyko wystąpienia zmian nowotworowych, w tym nowotworu kolczystokomórkowego. Przeprowadzone badania wskazują, że :

 • u 10% ze wszystkich przypadków rogowacenia słonecznego może rozwinąć się rak kolczystokomórkowy
 • u 1 osoby na 1500 stwierdza się raka podstawnokomórkowego.
 • W samej tylko Europie rogowacenie słoneczne dotyka około 15% mężczyzn i 6% kobiet.
 • Obserwuje się stały wzrost przypadków występowania tego schorzenia na całym świecie, zwłaszcza wśród osób o jasnej karnacji w wieku powyżej 60 roku życia oraz w krajach o wysokim poziomie nasłonecznienia.

Jako ekspert w pielęgnacji przeciwsłonecznej, marka Eau Thermale Avene zdecydowała się pójść o krok dalej: postanowiła stworzyć swój pierwszy wyrób medyczny o nazwie Sunsimed (wyrób medyczny klasy I).

To jest pierwszy taki produkt w naszej marce, stworzony dla osób nadwrażliwych na słońce oraz pacjentów z tzw. grupy ryzyka (ryzyko rozwoju raka skóry). Skuteczność została udowodniona badaniami in vivo, na pacjentach w warunkach intensywnej i długotrwałej ekspozycji na słońce.

Avene/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.eau-thermale-avene.pl

Skóra wrażliwa

CetaphilCetaphil

Już od 13-stu lat Cetaphil pomaga polskim lekarzom w codziennych zmaganiach z pielęgnacją skóry ich pacjentów.

Na bazie wielu badań z dziedziny dermatologii oraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, powstała seria specjalistycznych dermokosmetyków, które dbają nawet o najbardziej wymagających pacjentów.

Cetaphil EM Emulsja micelarna do mycia – chroni płaszcz lipidowy dzięki zabezpieczeniu substancji myjącej w postaci miceli. Sprawdza się w przypadku skóry suchej, wrażliwej, z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, jak również przed i po zabiegach dermatologicznych oraz do demakijażu twarzy i okolic oczu.

Cetaphil MD Dermoprotektor Balsam do twarzy i ciała

 • Zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry za sprawą jego unikatowego składu. Zawiera olej z orzechów makadamia, który dostarcza NNKT oraz pantenol, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację, a także najwyższe wśród dermokosmetyków stężenie silnie wiążącej wodę gliceryny.

Cetaphil DA Ultra Krem intensywnie nawilżający

 • Intensywnie nawilża oraz uzupełnia brakujące w skórze lipidy. Zawiera unikalny kompleks ERC5, czyli pięć kluczowych składników, które zapewniają skórze ochronę, prawidłowe nawilżenie oraz odpowiednie uzupełnienie lipidów (np. PCA, masło Shea i olej z orzechów makadamia). Dzięki temu świetnie sprawdza się w przypadku AZS i wyprysku oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo suchą skórą.

Cetaphil PS Lipoaktywny Krem nawilżający

 • Zapewnia silnie wysuszonej lub uszkodzonej skórze zaspokojenie jej najistotniejszych potrzeb.

Galderma Polska, www.galderma.pl

Tolerance ExtremeTOLERANCE Extreme

Laboratoria Dermatologiczne Avène połączyły wiedzę i farmaceutyczne doświadczenie z nowoczesną technologią, aby stworzyć produkty zaspokajające najbardziej podstawowe, a zarazem najważniejsze potrzeby skóry, wykorzystując minimalistyczną, bezpieczną i efektywną formułę. Maseczka Tolerance Extreme zawiera wyłącznie 7 ‘FIZJO-kompatybilnych” i „FIZJO-lekkich” składników, aby zapewnić skórze skuteczne nawilżenie i ukojenie, w możliwie najprostszy sposób – bez zaburzania jej równowagi i naturalnego ekosystemu. Jest swego rodzaju domową, łagodzącą kuracją Wodą Termalną Avène, której działanie jest odczuwalne już po upływie zaledwie 5 minut od aplikacji. Wystarczy nałożyć grubszą warstwę maseczki na twarz i skóra będzie w stanie stawić czoła wyzwaniom nowego tygodnia. Maseczka Tolérance Extrême dzięki wysokiemu stężeniu gliceryny przynosi skórze uczucie wyjątkowej świeżości. Jest szczególnie niezastąpiona w pielęgnacji skóry nadwrażliwej i w sytuacjach „kryzysowych”.

KOSMETYK STERYLNY

… czyli nowa generacja opatentowanych formuł ukierunkowanych na najistotniejsze potrzeby skóry. Dzięki opatentowanej technologii Kosmetyku Sterylnego, ze składu produktów wyeliminowano konserwanty, jak również wszelkie substancje powierzchniowo czynne oraz zapachowe, regulatory pH, a także inne składniki często zawarte w składzie kosmetyków, które nie oferują wymiernych korzyści dla skóry. Formuły Tolérance Extrême są pozbawione zbędnych składników, ograniczając się do maksymalnie 7, aby zapewnić skórze nawilżenie w możliwie najprostszy sposób, nie zaburzając jej równowagi. Nienaruszalność sterylnej formuły produktu przez cały okres jego stosowania, pomimo braku jakichkolwiek substancji konserwujących, jest możliwe dzięki opatentowanemu systemowi zamknięcia D.E.F.I.

SKŁADNIKI FIZJO-kompatybilne…

Formuły Tolérance Extrême zostały opracowane w oparciu o wiedzę i doświadczenie specjalistów z Laboratorium Pierre Fabre Dermo-Cosmétique, we współpracy z zespołem dermatologów i naukowców w dziedzinie pielęgnacji skóry. Każdy z „FIZJO-kompatybilnych” składników został starannie dobrany, aby możliwie najprecyzyjniej naśladować fizjologiczną budowę skóry:

 • Woda termalna Avène o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia
 • Gliceryna: substancja nawilżająca, wiążąca wodę w skórze
 • Substancje zmiękczające skórę (trójglicerydy, skwalen, masło shea, olej z krokosza barwierskiego) zapewniające komfort i ochronę.

KONSYSTENCJE FIZJO-lekkie...

Laboratoria Dermatologiczne Avène opracowały produkty, których formuły harmonijne łączą się ze strukturą skóry. Formy galenowe produktów – emulsje – wykazują nadzwyczajną delikatność. Formuły linii Tolérance Extrême działają w sposób nieodczuwalny, wywołując unikalne uczucie „oddychającej skóry”. Opatentowane konsystencje odtwarzają warstwę hydrolipidową naskórka, zapewniając tym samym optymalne nawilżenie i zapobiegając przeznaskórkowej utracie wody.

Avene/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.eau-thermale-avene.pl

Regeneracja i ukojenie

Bariéderm CICA Krem regenerującybariederm cica creme

Bariéderm CICA Krem regenerujący marki Uriage to idealne rozwiązanie na różnego rodzaju podrażnienia i uszkodzenia skóry takie jak: otarcia, skaleczenia i pęknięcia, drobne oparzenia oraz po zabiegach dermatologicznych i chirurgicznych.

Dzięki połączeniu Wody Termalnej Uriage oraz unikalnych składników aktywnych, zapewnia skuteczne potrójne działanie:

 • Regeneruje: przyspiesza regenerację naskórka i skóry właściwej oraz zmniejsza ryzyko powstawania blizn i przebarwień dzięki zawartości nowego opatentowanego składnika aktywnego GF-Repair® o potwierdzonym działaniu stymulującym syntezę czynników wzrostu VEGF i TGFβ, a także kwasu hialuronowego o niskiej masie cząsteczkowej, D-Pantenolu oraz krzemu organicznego;
 • Izoluje i chroni: tworzy efekt niewidocznego plastra, aby chronić skórę przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi dzięki formule zawierającej opatentowany składnik aktywny Poly-2P® oraz smektyt;
 • Działa antyseptycznie i koi: połączenie miedzi i cynku ogranicza namnażanie się bakterii, a Woda Termalna Uriage łagodzi podrażnienia oraz odbudowuje barierę skórną.

Bariéderm CICA Krem regenerujący dzięki hipoalergicznej formule bez konserwantów oraz substancji zapachowych, nie piecze podrażnionej skóry. Jest rekomendowany w pielęgnacji skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Bardzo wysoka skuteczność i tolerancja preparatu została potwierdzona w badaniach klinicznych u osób ze skórą wrażliwą i atopową, z powierzchownymi uszkodzeniami naskórka oraz po zabiegach estetycznych i dermatochirurgicznych.

Bariéderm CICA Krem regenerujący ma bardzo przyjemną, kremową konsystencję, która idealnie nadaje się do masażu blizn. Krem nie tworzy na skórze okluzyjnej warstwy, szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu na skórze oraz jest wodoodporny.

URGO Polfa Łódź, www.labo-uriage.pl

BE CEUTICALS CERAMIDY 1%Ceramides1

CERAMIDY + RETINOL

CAŁKOWITA ODBUDOWA

Ceramidy to naturalnie występujące w warstwie rogowej naskórka lipidy pełniące rolę płaszcza ochronnego. Chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz utratą wody. To one odpowiadają również m.in. za jędrność i elastyczność skóry. Jednak liczba ceramidów zmniejsza się z wiekiem, co odbija się na skórze: traci sprężystość, pojawiają się drobne zmarszczki, wolniej się regeneruje.

CERAMIDY 1% to profesjonalna pielęgnacja uszkodzonej skóry, która, dzięki połączeniu substancji aktywnych w odpowiednich proporcjach, wykracza poza zwykłą kurację przeciwstarzeniową.

CERAMIDY zawarte w BE CEUTICALS regenerują uszkodzoną skórę i pomagają w jej odbudowie. Skóra staje się gładsza, a zmarszczki mniej widoczne już po 14 dniach stosowania (+107% gładsza skóra po 2 tygodniach aplikacji). Dodatkowo ceramidy zwiększają odporność na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych i łagodzą podrażnienia skóry. Zmniejsza się transepidermalna utrata wody, a skóra jest lepiej nawilżona, gładsza i wygląda na młodszą.

RETINOL to jeden z najlepiej przebadanych dermatologicznie składników aktywnych, znany m.in. ze swoich przeciwstarzeniowych właściwości. Dzięki delikatnemu działaniu złuszczającemu wpływa na wierzchnie warstwy naskórka i przyspiesza wymianę zniszczonego i zrogowaciałego naskórka. Poprawia jego strukturę i koloryt. Retinol ma wpływ na zwiększenie liczby fibroblastów oraz stymuluje wzrost syntezy kolagenu. Zmniejsza objawy procesu fotostarzenia się skóry oraz widoczność przebarwień.

SPOSÓB UŻYCIA: Nałóż za pomocą palców od 5 do 7 kropli BE CEUTICALS CERAMIDY 1% na twarz, szyję i dekolt, aby odbudować uszkodzoną skórę (np. po zabiegach laserowych oraz innych zabiegach estetycznych). Zastosuj na oczyszczoną skórę rano przed nałożeniem kremu z filtrem przeciwsłonecznym i makijażu.

Esthetic Medical Innovation, www.be-ceuticals.com.pl

Krem przywracający nawilżenie Iwostin Purritin RehydrinIwostin purritin REHYD RIN

Krem przywracający nawilżenie Iwostin Purritin Rehydrin® jest przeznaczony do pielęgnacji skóry i/ lub po zakończeniu intensywnych przeciwtrądzikowych kuracji dermatologicznych, powodujących wysuszenie i podrażnienie skóry. Jego działanie zapewnia przywrócenie prawidłowego składu substancji naturalnie obecnych w skórze, a w efekcie odpowiednie nawilżenie oraz ukojenie i złagodzenie podrażnień.

Właściwości:

 • długotrwale nawilża
 • odbudowuje barierę hydrolipidową
 • przywraca skórze fizjologiczną równowagę
 • chroni przed TEWL (przeznaskórkową utratą wody)
 • koi i łagodzi podrażnienia
 • a przy tym:
 • nie nasila łojotoku
 • nie zatyka porów
 • nie powoduje powstawania zaskórników.
 • Substancje aktywne: hialuronian sodu, vegetal ceramides, skwalen, alantoina.

Nepentes Pharma, www.iwostin.pl

Skóra tłusta i trądzikowa

Keracnyl serumSerum Keracnyl

SKÓRA SKŁONNA DO TRĄDZIKU U KOBIET DOJRZAŁYCH

Keracnyl serum to pierwszy produkt do skoncentrowanej pielęgnacji o działaniu przeciw niedoskonałościom skórnym, przeciw brązowym przebarwieniom i przeciw starzeniu skóry, stworzony przez Laboratoria DUCRAY.

Działa na punktowe zmiany o charakterze zapalnym, uporczywe czerwone lub brązowe przebarwienia, jak również na wczesne zmarszczki, dzięki wyjątkowemu połączeniu składników aktywnych:

 • Myrtacine®, OPATENTOWANA INNOWACJA* pomaga w walce z bakterią P. acnes poprzez redukcje tworzenia jej biofilmu.
 • Witamina PP łagodzi podrażnienia i wspomaga zmniejszanie niedoskonałości.
 • Kwas azelainowy, naukowo uznany składnik aktywny, wspomaga korygowanie uporczywych pozostałości po przebarwieniach oraz drobne linie.
 • Kwas glikolowy, AHA, ceniony za jego delikatny efekt złuszczania „peelingu” wygładza mikro-strukturę skóry i odblokowuje pory.
 • Skóra jest wygładzona, odzyskuje koloryt i blask. Kremowa konsystencja serum, wchłania się w skórę, pozostawiając matowe wykończenie.

Ducray/Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, www.ducray.com.pl

SEBIACLEAR ACTIVESEBIACLEAR Active Ombre 2016 BD

SEBIACLEAR ACTIVE – aktywny krem redukujący uciążliwe niedoskonałości skóry o skuteczności porównywalnej do leczenia dermatologicznego.

SEBIACLEAR ACTIVE to intensywnie działający krem nakierowany na redukcję uciążliwych niedoskonałości skóry charakterystycznych dla cery trądzikowej. Receptura tego preparatu zawiera najbardziej skoncentrowane składniki aktywne z całej gamy Sebiaclear przez co zapewnia wyjątkową skuteczność w zwalczaniu wszelkiego rodzaju krostek, zaskórników, zmian potrądzikowych czy nadmiernego błyszczenia skóry. Zapewnia długotrwałe nawilżenie do 12 godz. oraz ma doskonałe właściwości matujące do 8 godz. Idealny preparat pod makijaż

FORMUŁA:

Glukonolakton (14%): działa przeciwzapalnie i złuszczająco; wyrównuje skórę, odblokowuje pory, ogranicza tworzenie się nowych niedoskonałości; działa antyoksydacyjnie: Przy zmianach zapalnych skuteczność działania 14% glukonolaktonu porównywala z działaniem 5% BPO (nadtlenku benzoilu). Działanie keratolityczne 14% gluknolaktonu przy redukcji zmian potrądzikowych porównywalne do kwasów AHA; Zdecydowanie lepsza tolerancja glukonolaktonu nad AHA/PBO: nie powoduje uwrażliwienia skóry na słońce; wykazuje hamujący wpływ na proces fotostarzenia skóry, spłyca drobne zmarszczki, poprawia napięcie skóry

Niacynamid (4%): wykazuje wysokie działanie antybakteryjne – skuteczność porównywalna do działania 1% klindamycyny; ogranicza namnażanie się bakterii i nie powoduje oporności bakteryjnej; działa przeciwzapalnie oraz eliminuje niedoskonałości powstające w wyniku stanów zapalnych skóry;

BEZPIECZNY DLA KAŻDEJ SKÓRY: można stosować przez cały rok, brak przeciwwskazań do stosowania przez kobiety w ciąży, nie jest fototoksyczny, nie zawiera parabenów, kwasów AHA, retinaldehydów, nie zatyka porów, produkt hipoalergiczny, fizjologiczne Ph, składnik zapachowy niealergizujący (rekomendowany przez IFRA)

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W BADANIACH KLINICZNYCH

Filorga Poland, www.filorga.net.pl

Skóra naczynkowa

IPL MASKIPLase Mask

Skóra naczynkowa, z widocznym rumieniem lub łatwo rozszerzającymi się naczyniami jest skórą bardzo wrażliwą, zazwyczaj suchą, ulegającą podrażnieniom pod wpływem czynników fizycznych, emocjonalnych jak i czynników dietetycznych.

Pielęgnacja powinna opierać się na kremach łagodzących, bez czynników drażniących. Idealnym rozwiązaniem dla pacjentów z tego typu problemami jest Maska IPL Mask od Skin Tech.

Maska IPL Mask w swoim składzie zawiera, szereg substancji które chronią delikatną skórę naczynkową:

 • SOD (natural Superoxide Dismutas) – silne przeciwutleniacze chroniące skórę przed tworzeniem grup nadtlenkowych w kwasach tłuszczowych oraz chroniące DNA komórek przed wolnymi rodnikami
 • Ubichinon (koenzym Q10) – rozpuszczalny w tłuszczach składnik podobny do witamin, który chroni skórę przed powstawaniem wolnych rodników na poziomie cytoplazmatycznym
 • Induktor HSP (białek szoku cieplnego) - białka wydzielane w odpowiedzi na stres cieplny, zwiększające odporność skóry na przegrzanie, usprawniające jej gojenie i regeneracje.

Lea Vivacy, www.skintech.info

SENSIFINE AR KREMSENSIFINE AR Creme

TERMOREGULUJĄCY KREM DO SKÓRY NACZYNKOWEJ

SENSIFINE AR KREM to wyjątkowy krem o intensywnym działaniu kojącym. Zmniejsza zaczerwienienia, redukuje stany zapalne. Oddziałuje na naczynia krwionośne redukując ich ilość, wielkość oraz zapobiega angiogenezie. Zawiera substancje aktywne, które uznawane są za jedne z najskuteczniejszych na rynku kosmetologicznym z potwierdzonym działaniem w medycznych badaniach klinicznych. Posiada unikatowe działanie termoregulujące i zapobiega powstawaniu rumienia. Zapewnia codzienną pielęgnację nawilżającą. Idealna baza pod makijaż.

FORMUŁA:

 • Endothelyol – redukuje zaczerwienienia, poprawia mikrokrążenie, redukuje widoczność naczyń krwionośnych, przeciwdziała zaczerwienieniom, koi i łagodzi stany zapalne,
 • Wyciąg z lukrecji – działa łagodząco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie
 • Metylo-diizopropylo-propionamid – nowej generacji składnik aktywny z efektem termoregulującym; zapewnia uczucie świeżości/chłodu charakterystyczny dla mentolu ale jest znacznie lepiej tolerowany, zapewnia dłużej utrzymującą się świeżość
 • Skwalany roślinne – nawilżają skórę z zachowaniem idealnego powinowactwa

DERMATOLOGICZNA SKUTECZNOŚĆ – KOSMETYCZNA PRZYJEMNOŚĆ

 • Konsystencja świeżego, kremowego żelu – szybko się wchłania, nie tłusty, przywraca skórze komfort,
 • Struktura lamelarna sprawia, że preparat idealnie łączy się ze skórą, tworzy się bariera ochronną zapobiegająca utracie wody
 • Zawiera zielony barwnik, który neutralizuje zaczerwienienia pod względem optycznym.

WSKAZANIA: Skóra naczynkowa, wrażliwa, ze skłonnością do trądziku różowatego

100% BEZPIECZEŃSTWA: Nie zawiera: alkoholu, parabenów, silikonów, alergizujących substancji zapachowych, olejów mineralnych,

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA KLINICZNIE:**

Redukcja zaczerwienienia – 43% udowodniona techniką obrazowania multispektralnego o wysokiej rozdzielczości

Znaczne obniżenie temperatury skóry, redukcja uczucia gorąca – 60% - efekt regulacji ciepła mierzony przez 20 minut: Technika obrazowania multispektralnego o wysokiej rozdzielczości, termografia w podczerwieni.

**(20 uczestników, 100% ze skórą wrażliwą podatną na trądzik różowaty – 28 dni + utrzymywanie się efektów w dniu 7. i 14. )

Filorga Poland, www.filorga.net.pl

Pielęgnacja ciała

ELANCYLElancyl

SLIM DESIGN NOCTM

 • [Kompleks Kofeina] 3D
 • + Booster nocny GP4G

UPORCZYWY CELLULIT

 • Intensywne wygładzenie nierówności (1)
 • Znaczne wyszczuplenie (2)
 • Wymodelowanie sylwetki (3)

SKUTECZNOŚĆ UDOWODNIONA KLINICZNIE PO 7 NOCACH (1)

INNOWACJA [Kompleks Kofeina] 3D + Booster nocny GP4G

Działa skutecznie w sercu struktury cellulitu podczas nocy dla WYGŁADZENIA NIERÓWNOŚCI (1)

 1. Podwójne działanie przeciwko sztywnieniu tkanek [Salacia]*
 2. Spalanie tłuszczów [Cekropia + Kofeina]*
 3. Fizjologiczna detoksyfikacja [Bluszcz+masaż]*
 4. Wyszczuplanie w nocy [Booster nocny GP4G]*

Stosowanie: codziennie wieczorem nałożyć SLIM DESIGN NOC, stosując technikę masażu opracowaną przez profesjonalnego fizjoterapeutę (instrukcja wewnątrz opakowania). Kremowa konsystencja stworzona specjalnie do masażu. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Badanie kliniczne zrealizowane pod kontrolą dermatologiczną w grupie 52 kobiet w wieku od 25 do 45 lat.

(1)Pomiary instrumentalne ud po 7 nocach. (2)Pomiary w centymetrach ud po 28 nocach. (3)Pomiary instrumentalne po 7 nocach.

*Skuteczność udowodniona w testach in vitro na składnikach aktywnych.

Pierre Fabre ELANCYL Slim Design, www.elancyl.pl

TOPIALYSE BAUME INTENSIFTOPIALYSE Baume

Intensywnie regenerujący balsam do skóry wrażliwej, suchej, atopowej, uporczywie swędzącej. Długotrwale koi podrażnienia, łagodzi świąd i zapobiega nawrotom dolegliwości. Uzupełnia niedobory lipidów w skórze, chroni i odbudowuje barierę ochronną naskórka. Cechuje go wyjątkowa skuteczność: udowodnione klinicznie 48 godzinne działanie przeciwświądowe.

WSKAZANIA

Dla skóry suchej i atopowej, uporczywie swędzącej, zwłaszcza w okresie zaostrzeń. Dla niemowląt, dzieci, dorosłych. Można stosować u noworodków z wyłączeniem wcześniaków. Testowany pod kontrolą pediatryczną i dermatologiczną

FORMUŁA:

Zawiera minimalną, niezbędną liczbę składników. Tylko 20 wyselekcjonowanych substancji, które zapewniają maksymalną skuteczność oraz maksymalną tolerancję produktu przez skórę bardzo wrażliwą.

FORMUŁA:

 • 46% Fazy olejowej – bogate źródło kwasów Omega 3,6, i 9 uzupełniających lipidy w naskórku oraz regeneruje i wzmacnia barierę naskórkową.
 • Olej bawełniany 10%, Olej kokosowy 6%, Olej babassu, Fosfolipidy, Gliceryna
 • 4% Niacynamid – natychmiastowo koi podrażnienia, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, odbudowuje barierę ochronną naskórka
 • Cukry prebiotyczne – przywracają i utrzymują równowagę mikrobiomu na skórze. Wzmacniają funkcje obronne skóry.

INNOWACYJNA KONSYSTENCJA

Konsystencja balsamu pozwala na idealne rozprowadzenie preparatu na skórze. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy, nie brudzi ubrań. Posiada delikatny, kokosowy zapach wynikający z użytego oleju kokosowego.

WYSOKA TOLERANCJA:

W 100% testowany na skórze wrażliwej.

Hypoalergiczny, nie zawiera olei mineralnych, nie zawiera alergenów, nie zawiera BHT, nie zawiera konserwantów, nie zawiera MIT, nie zawiera substancji barwiących. Nie zawiera silikonów ani komponentów zapachowych.

SKUTECZNOŚĆ UDOWODONIONA W BADANIACH KLINICZNYCH

Redukuje świąd – w 100% po 21 dniach stosowania. Redukcja świądu utrzymuje się 48 godzin po zaprzestaniu stosowania produktu.

Filorga Poland, www.filorga.net.pl